Jak nowocześnie zaaranżować kwiaty w biurze?

Współczesne przestrzenie biurowe to miejsca, zachwycające nowoczesną, minimalistyczną aranżacją, wykonaną z ogromna dbałością o detale. Stylowe, efektowne rośliny doskonale wpływają na styl, wzmacniając jego charakter oraz podkreślając unikalność. Wybór kwiatów do biura nie jest jednak oczywistością zwłaszcza, że nie wszystkie rośliny dobrze znoszą zmniejszoną ilość naturalnego światła oraz posiadają rozbudowane wymagania w zakresie pielęgnacji. Efektowne kwiaty do biura to rośliny, które prezentują się nienagannie, niezależnie od pory roku oraz miejsca ekspozycji. Dowiedz się, jak zaaranżować je nowocześnie i funkcjonalnie.

Kwiaty do biura – stwórz nowoczesną strefę zieleni

Aby zachować funkcjonalność pomieszczenia, a jednocześnie wpłynąć na jego nowoczesną aranżację warto zastosować modne, doskonale prezentujące się ściany zielone. Ozdoby, dostępne zarówno w wersji stałej jak i mobilnej znakomicie dotleniają powietrze w przestrzeni biurowej, poprawiając komfort pracy i samopoczucie pracowników. Nowoczesne ściany zielone mogą odgradzać strefy, zajmowane przez poszczególne osoby, zespoły lub stanowić dekorację w stałym miejscu. Staranne kompozycje roślin, system bezglebowy, cicha pompa wody, zastosowana przy ściankach zielonych to zalety, dzięki którym w biurze zapanuje niezwykły mikroklimat. 

Jakie rośliny sprawdzą się w biurze?

Zieleń to kojąca przyjemność dla wzroku pracowników, wpatrujących się w monitory komputerów przez wiele godzin każdego dnia. Efektowne rośliny zielone w biurze nie będą tak regularnie podlewane, przycinane i nawożone. Wybierz więc niezbyt wymagające rośliny o dużych lub bujnych, zielonych liściach. Efektowne rośliny, idealnie sprawdzające się w biurze nie wymagają zbyt wiele naturalnego światła oraz żyznej gleby. Nie potrzebują tez regularnej pielęgnacji. W biurze znakomicie sprawdzi się dracena, juka, palma chamedora, paproć, szeflera, figowiec sprężysty, figowiec benjamina, aspidistra. Rośliny w Twoim biurze doskonale prezentują się, umieszczone nie tylko na parapecie, ale i w przestrzeni regałów.

Ogrody wertykalne w biurze – czy to dobry pomysł?

Wertykalne ogrody to znakomity pomysł na aranżację strefy roślinnej w biurze, podobnie jak ściany z mchu. Stylowo wyglądające, zachwycające bujnością i zróżnicowaniem odcieni zieleni pozwalają pracownikom łagodzić stres, powstający podczas pracy. Działają nieprzerwanie, na bieżąco, oczyszczając powietrze niczym wysokiej klasy filtr. Zieleń w biurze pozytywnie wpływa na zdolność skupienia się i efektywność pracy, co wiąże się z większą wydajnością pracowników każdego dnia i automatycznie, lepszymi efektami i korzyścią dla firmy. Dbałość o komfort i dobre samopoczucie pracowników to oprócz inwestycji w szkolenia najlepszy sposób na utrzymanie pozytywnych relacji w firmie oraz rozwój. Wybierz ściany z kwiatów, aby podkreślić nowoczesny, minimalistyczny, industrialny oraz ekologiczny styl aranżacji przestrrzeni biurowej. Nie potrzebujesz już innych ozdób oraz wzmocnienia stylu, dominującego w pomieszczeniu. 

Share